Журнал «Екологія підприємства» № 6, 2022
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291
ЗМІСТ НОМЕРА:
Моніторинг законодавства
ЕКОЗАКОНОДАВСТВО
Людмила Хоміч
Удосконалення дерегуляційних процесів: чотири ключові зміни
З метою спрощення регуляційних та дозвільних процесів в умовах військового стану та задля підтримки бізнесу, Урядом удосконалено механізми провадження господарської діяльності шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану». Які ключові зміни передбачені для суб’єктів господарювання?
ІНІЦІАТИВИ ПАЕУ
Людмила Циганок
Створено єдиний банк фахових екологів і менеджерів зеленої економіки
Чому у травні 2022 року під час війни, коли комусь може здаватись, що питання охорони довкілля геть не першочергові, а всі зусилля спрямовані на оборону та боротьбу з ворогом, нами було створено єдиний банк фахових екологів і менеджерів зеленої економіки і цей крок вважаємо безсумнівно своєчасним? Це ресурс про людей дії і досвіду.
АКТУАЛЬНЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ
Марія Лопушанська
Управління відходами від вітрових установок та сонячних панелей внаслідок військових руйнувань: проблеми і перспективи
- Вітрова енергетика
- Проаналізуємо приклади можливого повторного використання та утилізації обладнання вітрових установок у різних країнах.
- Сонячна енергетика
ВОДОКОРИСТУВАННЯ
Надія Соломатіна
Водокористування в нинішніх реаліях: як контролювати якість стічних вод та чи можна отримати дозвіл на спецводокористування?
Спеціальне водокористування передбачає забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, зокрема й забір води та скидання забруднюючих речовин зі зворотними водами із застосуванням каналів.
НАДРОКОРИСТУВАННЯ
Сергій Карагодін
Зміни у надрокористуванні-2022: на що важливо звернути увагу?
- Проєкт нового Кодексу України про надра
- Загальний огляд змін, передбачених у Законопроєкті № 4187
- Новий вид користування надрам
- Строки користування надрами
- Особливості користування нафтогазоносними родовищами
РОЗБИРАЄМО СИТУАЦІЮ
Іван Паламарчук
Які можливі загрози для гірничого підприємства у разі недотримання норм Податкового кодексу?
З початку 2016 року Державна служба геології та надр України при наданні спецдозволів на користування надрами з метою видобування корисних копалин, Угодою про умови користування надрами, зобов’язувала надрокористувачів «проводити повторну державну експертизу та оцінку/переоцінку запасів родовищ корисних копалин через кожні п’ять років експлуатації ділянки надр»