Журнал «Екологія підприємства» № 4, 2023

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

ЗМІСТ НОМЕРА:

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Людмила Хоміч
Моніторинг законодавства

 

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю

Роман Опімах
Публічний звіт голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха

 

ДОЗВІЛЬНА ДОКУМЕНТАЦІЯ

Сергій Карагодін
Оцінка впливу на довкілля: перспективи оновлення процедури у 2023 році
01.02.2023 р. Кабінетом Міністрів України у Верховній Раді під № 8410 зареєстровано Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»

 

ЕКОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ

Людмила Хоміч
Реанімація та оновлення державної системи моніторингу довкілля
Формування належної системи моніторингу та питання удосконалення законодавства у сфері державної системи моніторингу довкілля (надалі — ДСМД) на різних рівнях визначено однією з необхідних передумов для екологічної та національної безпеки України.

 

ВОДОКОРИСТУВАННЯ

Людмила Хоміч
Державний реєстр артезіанських свердловин: удосконалення обліку використання підземних вод

 

ЕКОСИСТЕМА

Людмила Хоміч
Єдина державна електронна геоінформаційна система користування надрами (ЄДЕГС) — спільний інформаційний простір у сфері надрокористування
Верховною Радою України в грудні минулого року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами», спрямований на створення прозорої, зручної та зрозумілої системи користування надрами, підвищення конкуренції та легалізації відносин у сфері користування надрами.

 

ЕКОЛАБОРАТОРІЯ

Надія Соломатіна
Інструментальні вимірювання: загальні вимоги до місць і точок відбору проб; вимоги до виконання відбору проб. Техніка безпеки при вимірюваннях
Серед обов’язків суб’єктів господарювання щодо охорони атмосферного повітря, згідно із ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», є здійснення контролю за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря організованими та неорганізованими стаціонарними джерелами викидів, та забезпечення здійснення періодичних та/або автоматизованих інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин пересувних джерел та організованих стаціонарних джерел викидів.

 

ЕКОПЕРСПЕКТИВИ

Наталія Козбур
Ремонтопридатність — інструмент циркулярної економіки
Циркулярна економіка, як модель сталого розвитку, орієнтована на відновлення та раціональне споживання ресурсів, впровадження замкненого циклу виробництва, лізинг, модернізацію та оновлення, рециклінг, віртуалізацію процесів. У результаті впровадження механізмів циркулярної економіки очікується мінімізація кількості утворюваних відходів, в тому числі шляхом збільшення життєвого циклу вироблених товарів.

 

ЕКОЛОГІЯ & ЕКОНОМІКА

Ірина Швець
Енергетична альтернатива: 10 переваг використання біомаси
Пошуки альтернативного до газу чи вугілля палива нині стають гострою необхідністю. На рішення та їх впровадження потрібні коротші терміни, ніж у мирний час, та оптимізовані ресурси. Тому рішення на місцях відіграють максимально важливу роль.

 

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Людмила Хоміч
Проєкт Закону про транспортні засоби, оснащені електричними двигунами: вразливі положення та критичні коментарі
Транспортна політика країн ЄС упевнено прямує до скорочення наполовину використання автомобілів на традиційних видах пального у містах до 2030 року. 

 

ЕКОІННОВАЦІЇ

Надія Соломатіна
Екологічний транспорт різних видів: проблеми і перспективи, переваги та недоліки (частина 1)
Екологічно чисті автомобілі іноді називають «зеленими»: вони здійснюють менший негативний вплив на навколишнє середовище, ніж звичайні автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння, що працюють на бензині або на дизельному паливі.

 

НОРМАТИВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

Олена Кошелєва
Документація та дозвільні документи, необхідні підприємству в разі зберігання та використання пестицидів (санітарні та екологічні вимоги)

 

ШПАРГАЛКА ДЛЯ ЕКОЛОГА

Юлія Георгієва
Технічні паспорти відходів

 

РОЗБИРАЄМО СИТУАЦІЮ

Сергій Карагодін
Котли для спалювання дров: врегулювання викидів в атмосферу