Журнал головного енергетика № 10, 2019

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

ЗМІСТ НОМЕРА:

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ. ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Олексій Степанюк
Готуємося до зими: практичні поради щодо тепло- та енергозбереження

Який ефект дає утеплення стін? На що треба звернути увагу? Які особливості варто враховувати під час заміни вікон і радіаторів? Як економити на опаленні завдяки встановленню індивідуального теплового пункту? Які ще заходи допоможуть зберегти тепло та енергоресурси?

У НОРМАТИВНО-ПРАВОВОМУ ПОЛІ. МОНІТОРИНГ ЗМІН

Дайджест законодавчих змін новацій в енергетиці
Як змінилися тарифи на послуги Укренерго? Що зміниться у розрахунку «зеленого» тарифу? Як змінився тариф постачальника «останньої надії»?

У НОРМАТИВНО-ПРАВОВОМУ ПОЛІ. ЕНЕРГОНАГЛЯД

Сергій Волков
Перевірки в електроенергетиці: права та обов’язки сторін, оформлення результатів
За якими принципами здійснюються заходи державного нагляду (контролю)? Які права та обов’язки сторін під час здійснення відповідних заходів? У яких випадках суб’єкт господарювання може не допустити представників контролю ючого органу до здійснення заходів держнагляду? Які особливості проведення планових і позапланових заходів державного нагляду?

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ

Вікторія Сердюк
Нормування витрат паливно-енергетичних ресурсів: вимоги законодавства, приклад встановлення
Для чого потрібно нормування витрат паливно-енергетичних ресурсів, хто за це відповідає та хто контролює? Які законодавчі вимоги до нормування витрат паливно-енергетичних ресурсів? Приклад порядку встановлення норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів для підприємств нафтогазової справи

ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ. ОФОРМЛЕННЯ ДОЗВІЛЬНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ

Василь Афанасьєв
Введення в експлуатацію нових котлів залежно від типу: документація та порядок отримання дозволів
Які дозволи необхідні для введення в експлуатацію нових котлів? Які етапи введення котла в експлуатацію? Як відбувається реєстрація та технічне опосвідчення котла? Як і для чого складаються режимні карти роботи котла?

ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ. МОДЕРНІЗАЦІЯ ЕНЕРГООБЛАДНАННЯ

Сергій Волков
Сонячні панелі як резервне джерело електроенергії, сучасні системи безперебійного живлення
Чому підприємствам вигідно використовувати як джерело резервного живлення сонячні панелі? Які системи безперебійного живлення існують? За якими параметрами вибирати джерело безперебійного живлення?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. ЗАХИСТ ДОВКІЛЛЯ

Людмила Хоміч
Видалення лісових і зелених насаджень на землях енергетики: вимоги та особливості
Які нормативно-правові акти регулюють видалення насаджень на землях енергетики? З ким та у яких випадках необхідно погоджувати видалення лісових і зелених насаджень? Яка процедура отримання ордера на видалення зелених насаджень у межах населених пунктів? Які особливості видалення насаджень у межах гідротехнічних споруд?

АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА. ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ

Євген Косарєв
Енергетика майбутнього: застосування накопичувачів енергії в системах електроживлення загального призначення
Які можливості застосування накопичувачів енергії? Які недоліки мають різні типи електрохімічних накопичувачів? Гібридна батарейна система як спосіб подолання недоліків різних типів накопичувачів Як розрахувати параметри, необхідні для моделювання ефективного електрохімічного накопичувача енергії?

АНАЛІТИКА. ПРАЦЮЄМО З ПОСТАЧАЛЬНИКАМИ

Олексій Степанюк
Ринок електроенергії України: аналіз цін на енергоносії у вересні 2019 року
Як змінилися ціни на електроенергію з початку року? Які тарифи на електроенергію для непобутових споживачів станом на вересень? Які прогнози щодо цін на газ та тепло?

РОБОТА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СЛУЖБИ. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ

Микола Корчагін
Тонкощі організації технічної експлуатації електроустановок фізичних осіб – підприємців
Чи може фізична особа – підприємець самостійно експлуатувати власні електроустановки? Кому фізична особа – підприємець може передати електроустановки на обслуговування? Які є особливості? Яку відповідальність щодо експлуатації електроустановки несуть фізична особа – підприємець і спеціалізована організація? Що має бути прописано у договорі на обслуговування електроустановки споживача?