Журнал головного енергетика № 3, 2019

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

ЗМІСТ НОМЕРА:

У НОРМАТИВНО-ПРАВОВОМУ ПОЛІ. МОНІТОРИНГ ЗМІН

Актуально про законодавчі зміни та новації в енергетиці
Вартість нестандартного приєднання до електромереж можна розрахувати на калькуляторі. Енергетичну переробку сміття пропонують стимулювати законодавчо. В Україні з’явилося масштабне виробництво сонячних панелей. Франція надала Україні грант на створення energy storage

АНАЛІТИКА. ПРАЦЮЄМО З ПОСТАЧАЛЬНИКАМИ

Олексій Степанюк
Аналіз цін на ринку електричної енергії: лютий 2019 року
Які тарифи пропонують постачальники у різних регіонах? За якими тарифами працює постачальник «останньої надії»? З якими проблемами щодо електропостачання стикаються підприємства?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. УСТАТКУВАННЯ

Сергій Волков
Новий Технічний регламент обладнання, що працює під тиском. Частина 1
Коли вступить у дію новий Технічний регламент обладнання, що працює під тиском? Які вимоги він встановлює до виробників і постачальників такого обладнання? Як оцінюється відповідність обладнання, що працює під тиском, вимогам нового тех­регламенту?

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ. ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Василь Максимчук
Проектування енергоефективних будівель і споруд: вимоги законодавства, стандарти та сертифікація
Які вимоги встановлює законодавство України до енергетичної ефективності будівель і споруд? Як розраховуються показники енергетичної ефективності будівель і споруд? Які дані необхідні для проектування енергонезалежних будівель? Як відбувається і для чого потрібна сертифікація енергетичної ефективності?

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ

Олександр Коцюба
Промислове світло: безпечне й економне освітлення виробничих приміщень
Які вимоги до природного і штучного освітлення? Як організувати систему аварійного освітлення, щоб безболісно пройти перевірку з боку пожежної служби? Які вимоги до охоронного і чергового освітлення? Яких заходів необхідно вжити підприємству, щоб економити на освітленні?

ТЕХНІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ. ОБМІН ДОСВІДОМ

Олексій Степанюк
Примірна інструкція з безпечної експлуатаціїручного електроінструменту. Частина 1
Загальні вимоги до електроінструменту. Які вимоги встановлюються до працівників, допущених до роботи з електроінструментом? Як правильно зберігати електроінструмент на підприємстві та як видавати його працівникам? Як підготувати електроінструмент до роботи?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. ЗАХИСТ ДОВКІЛЛЯ

Ганна Амбросова
Вплив електроустановок на навколишнє середовище: негативні наслідки й основні заходи для їх зменшення. Частина 2
Що таке електромагнітний смог і яку шкоду він несе? Які є способи і засоби захисту від негативного впливу електромагнітних полів? Чим небезпечна статична електрика і як знизити її вплив? Випромінювання оптичного діапазону: чим вони небезпечні, які методи і засоби захисту використовуються?

АНАЛІТИКА. АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА

Володимир Супрун
«Зелений» тариф в Україні: можливість для інвестицій або мильна бульбашка?
Що таке «зелений» тариф і кому він вигідний? Чи справді проекти з альтернативної енергетики інвестиційно привабливі? Як зміниться ситуація з упровадженням «зелених» аукціонів?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. ІНЖЕНЕРНІ СИСТЕМИ ТА МЕРЕЖІ

Олександр Коцюба
Як підприємству безпечно використовувати газ: нормативні вимоги та практичні поради
Чи обов’язково створювати на підприємстві газову службу? Які документи та інструкції щодо газонебезпечних робіт необхідно розробити? Які вимоги до техоглядів та технічного обслуговування газового господарства та його окремих частин і систем?

ПЛАТФОРМА ОБМІНУ ДОСВІДОМ. ВІДПОВІДІ ЕКСПЕРТІВ

Запитуєте — відповідаємо

Чи необхідно проводити щорічно заміри мікроклімату робочоїзони (після проведення атестації робочих місць) для підтвердження результатів атестації робочих місць, якщо було встановлено перевищення по мікроклімату?

Яким чином документально відбувається процес переходу відходів у «товар»? Які документи повинно мати підприємство на такі «товари», щоб процес передачі їх відбувався згідно з чинним законодавством?