Журнал головного інженера № 2, 2019

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

ЗМІСТ НОМЕРА:

У ПРАВОВОМУ ПОЛІ. ДАЙДЖЕСТ

Святослав Бартош
Що нового в законодавстві: зміни та практичні коментарі
Вимоги до охорони праці приведуть у відповідність до європейських норм. Нова форма акта перевірки ДАБІ. Встановлено нові стандарти якості деревини

ОБМІН ДОСВІДОМ. НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Олексій Лебедєв: «Без використання BIM-технології підприємства випадуть із бізнесу протягом декількох років»
Що представляє собою BIM-технологія, навіщо вона потрібна і як її застосувати в Україні – про все це у інтерв’ю з директором із капітального будівництва та інвестицій комбінату «Запоріжсталь» Олексієм Лебедєвим

СТАНДАРТИЗАЦІЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЯ. ДАЙДЖЕСТ

Андрій Гуменюк
Міжнародні промислові стандарти: огляд останніх нововведень
ISO переглянула серію стандартів на електричні та електронні системи автотранспорту. Стандарти на кераміко-матричні композити. Новий стандарт для корозійних випробувань соляним туманом

У ПРАВОВОМУ ПОЛІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ПІДРЯДНИХ РОБІТ

Святослав Бартош
Правильний договір підряду: мінімізуємо ризики
Як правильно розподілити відповідальність між замовником і підрядником? Хто відповідає за дотримання вимог законодавства щодо охорони праці та захисту довкілля під час виконання підрядних робіт? Як встановити ефективні штрафні санкції, які водночас не будуть відлякувати підрядника?

АВТОПАРК ПІДПРИЄМСТВА. СИСТЕМА БЕЗПЕКИ

Олександр Козлов
Логістична безпека підприємства: як зменшити вплив людського фактора
Як впливають на логістичну безпеку підприємства кадрові рішення? Які найбільш часті помилки при розбудові системи логістичної безпеки? Які передові технології використовуються для безпеки логістики в Україні зараз або можуть бути запроваджені в майбутньому?

У ПРАВОВОМУ ПОЛІ. ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ

Наталія Калініченко
Власникам патентів: як захистити свої права на винахід
Які дії визнаються або не визнаються порушенням прав на винахід? Який порядок дій у разі порушення ваших прав? Як правильно скласти вимогу про припинення порушення права на винахід?

ОХОРОНА ПРАЦІ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ

Василь Максимчук
Атестація робочих місць з користю для підприємства та працівників
Як правильно організувати роботу атестаційної комісії? Який алгоритм проведення ефективної атестації робочих місць? Як атестація робочих місць може допомогти в поліпшенні роботи підприємства?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. РЕКОНСТРУКЦІЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЯ

Василь Афанасьєв
Реконструкція промислового виробництва: організація та проектна документація. Частина 1
Які є види реконструкції виробництва? Які труднощі можуть виникнути під час підготовки до реконструкції та її проведення? Що потрібно врахувати при складанні проекту виконання робіт з реконструкції?

ОБМІН ДОСВІДОМ. ЕКСПЕРТНИЙ КОМЕНТАР

Запитуєте — відповідаємо

1) Чи є методика, якою можна керуватися при встановленні електронних інформаційних табло, а також у службових і виробничих приміщеннях радіотрансляційних точок, для передачі інформації з питань цивільного захисту? Чи можна виконувати на свій розсуд, якщо для виконання не потрібна ліцензія?

2) З 01.01.2019 р. скасовано багато ГОСТів згідно постанови від 2017 р. Чим керуватися в роботі?

3) Санлікар відділу гігієни праці викреслив користувачів ПЕОМ зі списку працівників, які підлягають проходженню медогляду, мотивуючи це тим, що комп’ютери з рідкокристалічними екранами — без неіонізуючого випромінювання. Чи відповідає це наказу № 246 Міністерства охорони здоров'я?

4) Якими є умови для додаткової видачі спецодягу та спецвзуття, понад встановлені норми. Чи достатньо таке право внести лише в колективний договір?

5) Підприємство займається реалізацією метану (АГНКС). На території АГНКС планується встановити пропанові модулі. Чи необхідно отримувати ОВД при розробці проектної документації?

6) Чи можливо повторно використовувати на підприємстві відпрацьовані моторні мастила та зношені шини?

7) Чи може підприємство використовувати відходи, які утворюються в процесі його діяльності, для технічних потреб? Які для цього необхідні внутрішні документи? Які відходи можна/не можна використовувати?

8) Який максимальний термін для підготовки екологічною інспекцією акта перевірки після проведення планової (10 днів) перевірки підприємства?