Журнал головного енергетика № 1, 2019

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

ЗМІСТ НОМЕРА:

У НОРМАТИВНО-ПРАВОВОМУ ПОЛІ. МОНІТОРИНГ ЗМІН

Актуально про законодавчі зміни та новації в енергетиці
Як оператор газорозподільчої мережі компенсуватиме витрати на встановлення лічильника? Як зміниться ціна на електроенергію для бізнесу? Що варто знати про тарифи, диференційовані за періодами часу, для непобутових споживачів? Які зміни очікуємо у зв’язку із прийняттям закону про аукціони для відновлювальної енергії?

ГАЗОВИДОБУВНА ПРОМИСЛОВІСТЬ. АКТУАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ

Сергій Волков
Модернізація газовидобувної галузі: сучасний стан, перспективи та українська розробка
Які чинники заважають розвитку українського газовидобування? Які зміни несе План заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузіУкраїни до 2020 року? Які актуальні світові технології дозволяють збільшити видобуток газу? Що нового розроблено й запатентовано вітчизняним виробником у справі модернізації газовидобувних технологій?

МІЖНАРОДНА СТАНДАРТИЗАЦІЯ. АКТУАЛЬНО

Марина Бурдейна
Дайджест новацій у промисловій стандартизації: на допомогу енергетичній службі підприємства
Новий стандарт на альтернативний метод неруйнівного контролю для виявленнянедоліків у з’єднаннях труб. Мінімізація ймовірності виникнення протікання в місцях з’єднання пластиковихтрубопроводів за допомогою нового міжнародного стандарту. Навий стандарт для кращої оцінки рівня шуму від повітряних ліній електропередачі та підстанцій

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. ОРГАНІЗАЦІЯ ЕЛЕКТРООБСЛУГОВУВАННЯ

Микола Рибій
Технічний та безпечний стан електроустановок споживачів: випробування та вимірювання, терміни контролю, дозвільна документація
Коли та як проводять випробування та вимірювання параметрів електроустановок? Хто та за якими критеріями має здійснювати опосвідчення стану безпеки електрообладнання? Яка дозвільна документація необхідна для виконання робіт, технічного обслуговування та ремонту устаткування напругою понад 1000 В?

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ. АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА

Юрій Епштейн
Бути чи не бути біогазовим проектам на чистій силосній кукурудзі: враховуємо українські реалії
Чи економічно доцільно зводити в Україні біогазові комплекси стовідсотково на силосній кукурудзі? Який найбільш реальний термін окупності такого проекту відповідно до вітчизнянихзелених тарифів?

ЕКОЛОГІЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. ОФОРМЛЕННЯ ДОЗВІЛЬНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ

Людмила Хоміч
Встановлення твердопаливних котлів на біопаливі: чи потрібен дозвіл на викиди в атмосферу? Частина 2
Які ризики можуть виникати при самовільному облаштуванні твердопаливних котлів? Яка відповідальність підприємства внаслідок такого облаштування? Як розраховується розмір відшкодування збитків за наднормативний викид забруднювальної речовини в атмосферне повітря?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. ІНЖЕНЕРНІ СИСТЕМИ ТА МЕРЕЖІ

Василь Афанасьєв
Ремонт обладнання промислових каналізаційних і водоочисних споруд: особливості та супровідна документація
На що варто звертати увагу під час огляду, поточного та капітального ремонту водоочисних споруд і систем каналізації? Яка супровідна технічна документація є тут обов’язковою? Які загальні та специфічні вимоги безпеки при ремонті каналізаційних і водоочисних споруд?

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ

Сергій Волков
Повітряне опалення підприємства: різновиди пристроїв, експлуатаційні особливості та альтернативні варіанти системи
На що слід звернути особливу увагу під час проектування та монтажу системи повітряного опалення? Який вид повітряного опалення краще обрати? Які найсучасніші технологічні рішення у сфері повітряного опалення?

ПЛАТФОРМА ОБМІНУ ДОСВІДОМ. ВІДПОВІДІ ЕКСПЕРТІВ

Запитуєте — відповідаємо

Хто може проводити заміну ламп освітлення на підприємстві?

Чи є необхідність проводити позачергове технічне опосвідчення енергетичного обладнання ТЕЦ (парові котли, посудини під тиском, трубопроводи пари, силові трансформатори, силові турбогенератори та ін.) при зміні власників ТЕЦ і відповідно зміні ЄДРПОУ.

Промисловий майданчик має дозвіл на викиди в атмосферу, який видано 2018 р., терміном на 10 років. Приміщення опалюються централізовано міською тепломережею. Задля економії підприємство планує встановити котел, який працює на соломі. Які документи необхідно оформити відповідно до діючого законодавства?

На підприємстві планується реконструкція очисних споруд, збудованих у 70-х рр. на околиці міста. Згідно з ДБН В.2.5-75:2013 «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування» санітарно-захисна зона (СЗЗ) повинна бути 400 метрів. Фактично СЗЗ становить 130-260 метрів. Розробник проектної документації рекомендує провести зменшення СЗЗ та зробити законною фактичну СЗЗ. Чи існує на законодавчому рівні ця процедура та хто має право на проведення такої процедури?

Інспекція під час проведення перевірки класифікувала шахтні води як відхід — вода відкачана мінералізована. Також вони запевняють, що ізольований двома дамбами ставок-випаровувач (проект гідровузлу періоду СРСР) наразі є накопичувачем промислових відходів. Випаровувач з 1980 р. використовується для випаровування шахтних вод природним шляхом. Чи правомірні дії інспекції та як треба діяти у цій ситуації?