Журнал головного інженера № 1, 2019

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

ЗМІСТ НОМЕРА:

У ПРАВОВОМУ ПОЛІ. ДАЙДЖЕСТ

Святослав Бартош
Що нового в законодавстві: зміни та практичні коментарі
Воєнний стан: як це позначилось на діяльності підприємств? Які зміни плануються у законодавстві про охорону праці? Про нові правила маркування харчових продуктів

СТАНДАРТИЗАЦІЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЯ. ДАЙДЖЕСТ

Андрій Гуменюк
Міжнародні промислові стандарти: огляд останніх нововведень
Проектування безпечних баштових кранів і конвеєрів. Стандарти в АПК: зернові бункери та точна іригація. Новітні методи тестування з’єднань поліетиленових труб

У ПРАВОВОМУ ПОЛІ. АКТУАЛЬНО

Вікторія Куликова
«Проект мовного закону не має встановлювати розмір шрифту, адже це може призвести до суттєвих зловживаньз боку контролюючих органів»
Чи вплине новий закон на діяльність українських підприємств, які підводні камені можуть міститися у тексті законопроекту та чи можна буде їх оминути — відповіді на ці та інші актуальні запитання в інтерв’ю з менеджером Комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації Вікторією Куликовою

ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ І НАГЛЯД. АКТУАЛЬНО

Людмила Хоміч
Екологічні перевірки на підприємстві: чого очікувати від контролюючих органів? Частина 2
Орієнтовний перелік питань під час проведення екологічної перевірки

ОХОРОНА ПРАЦІ. ПЕРЕВІРКИ ТА РОЗСЛІДУВАННЯ

Микола Федоренко
Розслідування нещасних випадків: у чому можуть бути труднощі та як їх уникнути
Які найпоширеніші види та причини виробничого травматизму 2018-го року? Яких помилок часто припускаються при розслідуванні нещасних випадків на виробництві? Як правильно організувати розслідування?

СТАНДАРТИЗАЦІЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЯ. СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ

Олександр Лисенко
Стандарт автомобільної промисловості IATF 16949: нові вимоги та як їх реалізувати
У чому особливості IATF 16949 порівняно з попередніми стандартами? Як правильно запровадити новий стандарт на своєму підприємстві? Що зміниться в підході до процесу виробництва після запровадження?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. ОБЛАДНАННЯ ТА УСТАТКУВАННЯ

Василь Афанасьєв
Ремонт вантажопідйомних машин і механізмів: організація, отримання дозволів, технічна документація
Як правильно підготувати ремонтно-технологічну документацію для вантажопідйомних механізмів? На що потрібно звертати особливу увагу при ремонті? В чому особливості ремонту різних видів підйомних кранів?

У ПРАВОВОМУ ПОЛІ. АВТОРСЬКЕ ПРАВО

Наталія Калініченко
Старт нової реформи: зміни у колективному управлінні авторськими та суміжними правами
Що таке організація колективного управління (ОКУ) і навіщо вона потрібна? Як правильно створити таку організацію? Що може вимагати власник авторських прав від ОКУ?

ОБМІН ДОСВІДОМ. ЕКСПЕРТНИЙ КОМЕНТАР

Запитуєте — відповідаємо

Чи потрібна декларація на верхолазні роботи, якщо є дозвілна верхолазні роботи?

Чи потрібно укомплектовувати кабіну мостового крану вогнегасником? Якщо так, то яким нормативним документом регламентується така вимога і який тип вогнегасника необхідний для укомплектування?

Під час експлуатації навантажувачів виникло запитання щодо проходження технічного контролю (технічного огляду) відповідно до вимог Закону України «Про дорожній рух», п. 6 розділу V. Але в Законі немає чітких посилань про проходження технічного огляду навантажувачами та частоти його проведення. Поясніть, будь ласка, цю норму Правил

На підприємстві експлуатуються електрокари ЕП-006.2 та електроплатформи ЕП-011, країна-виробник — Болгарія. До яких Правил охорони праці слід відносити ці види технологічних транспортних засобів, з огляду на те, що вони не підпадають під Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів?

Які наслідки можуть чекати на роботодавця при приховуванні травми, пов'язаної з виробництвом?

Чи має право представник фонду соціального страхування будь-коли прийти на підприємство і розпочати перевірку в повному обсязі? Чи йдеться про візуальний контроль стану умов праці при відвідуванні підприємства?

Чи потрібно оформлювати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці згідно п.18 щодо зберігання балонів, якщо заповнені для експлуатації на підприємстві пусті ремонтні балони з аргоном, киснем, вуглекислим газом в загальній кількості не більше 20 балонів (40л) зберігаються на майданчику з навісом, захищені від атмосферних опадів і сонячних променів?

Чи можна користуватися документом «Інструкція з санітарного утримання приміщень та обладнання виробничих підприємств (Ідентифікатор: v8-66400-66), поточна редакція — Прийняття від 31.12.1966» при перевірці санітарного стану на виробництві?

Слюсар-ремонтник поєднує професію машиніста крана (на 0,15 ставки). Як у цьому випадку при проведенні атестації робочих місць проводиться хронометраж і заповнюється карта умов праці — як на одне робоче місце або на два?