Журнал головного енергетика № 12, 2018

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

У НОРМАТИВНО-ПРАВОВОМУ ПОЛІ. МОНІТОРИНГ ЗМІН

Актуально про законодавчі зміни та новації в енергетиці
Які зміни очікуються у системі моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів? Чому Європейський банк реконструкції та розвитку припинив фінансування проектів у сфері сонячної енергетики в Україні? Для яких підприємств участь в електронних аукціонах біопалива може стати обов’язковою?

ЕКОЛОГІЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. ОФОРМЛЕННЯ ДОЗВІЛЬНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ


Людмила Хоміч
Встановлення твердопаливних котлів на біопаливі: чи потрібен дозвіл на викиди в атмосферу? Частина 1

Чи потрібно отримувати дозвільні документи на встановлення твердопаливних котлів на біопаливі? Яка процедура його отримання? Які можливі наслідки самовільного облаштування таких котлів?

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. АЛЬТЕРНАТИВНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ

Юрій Епштейн
Біогаз із біопалива другого покоління: використання соломи як моно-чи косубстрату
Солома пшениці та кукурудзи — вдала альтернатива біопаливу першого покоління? Наскільки технологічно доцільно та економічно виправдано використовувати солому як джерело біогазу?

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ

Сергій Волков
Ефективний та економний обігрів підприємства: переваги й недоліки повітряного опалення
Які сучасні шляхи вирішення проблеми опалення виробничих приміщень? У чому полягають особливості повітряного опалення порівняно з іншими видами? Які існують варіанти системи повітряного опалення?

ТЕХНІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ. ОБМІН ДОСВІДОМ

Олексій Степанюк
Ремонт устаткування електрогосподарства: складання річного графіка техобслуговування
Яку форму для річного плану-графіка ТОР краще обрати? Які характеристики обладнання слід внести до бази електроустановок підприємства аби раз і на довгі роки полегшити собі підготовку супровідної технічної документації? Як зручно та комплексно визначати вартість робіт за графіком ТОР?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. РЕМОНТ ТА ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА

Василь Афанасьєв
Роботи в електроустановках під напругою: що треба знати для безпечного ремонту?
Які вимоги до персоналу, що здійснює ремонтні роботи під напругою? Які основні та допоміжні засоби захисту слід використовувати в таких випадках? Які головні види та методи робіт під напругою?

ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ. ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЯ

Василь Максимчук
Організація аварійного освітлення: класифікація, вимоги та різновиди електричних схем
Якими документами регулюється облаштування аварійного освітлення у будівлях і спорудах? Які варіанти організації аварійного освітлення є найпоширенішими? Яким повинен бути аварійний світильник? Яку електричну схему аварійного освітлення обрати?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. УСТАТКУВАННЯ

Сергій Волков
Обладнання підвищеної небезпеки: утримання та обслуговування посудин, що працюють під тиском. Частина 4
Які вимоги до безпечної експлуатації цистерн, бочок і балонів? Як правильно проводити випробування обладнання, що працює під тиском? За якими параметрами визначається категорія трубопроводу?

ПЛАТФОРМА ОБМІНУ ДОСВІДОМ. ВІДПОВІДІ ЕКСПЕРТІВ

Запитуєте – відповідаємо

Яким чином можна не допустити перевірки підприємства під час дії воєнного стану і як можна у цьому випадку оскаржити направлення на перевірку?

Чому на сайті НКРЕКП, згідно з Постановою від № 1125 28.09.2018 р., надано одні ціни на «зелені» тарифи, а Ліга: Закон вказує, що 12.10.2018 набула чинності Постанова від 26 червня 2018 р. № 556 та вказує інші тарифи? Яка постанова є чинною?