Журнал головного інженера № 12, 2018

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

У НОРМАТИВНО-ПРАВОВОМУ ПОЛІ. ДАЙДЖЕСТ

Святослав Бартош

Законодавчі зміни: аналізуємо та враховуємо в роботі технічних служб
Нові критерії оцінки ступеня ризику в ряді галузей; посилення контролю за викидами парникових газів; три нові форми звітності у сфері побутових відходів

ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ І НАГЛЯД. АКТУАЛЬНО

Людмила Хоміч
Екологічні перевірки на підприємстві: чого очікувати від контролюючих органів? Частина 1
Як буде втілювати­ся в життя ризик-орієнтований підхід до екологічних пе­ревірок? За якими критеріями визначатимуть ступінь ризику під­приємства? В яких випадках підприємство має право відмовитися від перевірки?

ПРОМИСЛОВА СТАНДАРТИЗАЦІЯ. АКТУАЛЬНО

Андрій Гуменюк
Міжнародні промислові стандарти: огляд останніх нововведень
ISO бореться за скорочення викидів вуглекислого газу. Зміни у стандарті на гальванічні покриття для кріпильних деталей. Стандарти для підвищення безпеки сільськогосподарської техніки узгоджено з чинними європей­ськими нормами

ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ. ПЛАНУВАННЯ, НАВЧАННЯ, РОЗВИТОК

Олександр Лисенко, Михайло Маліков
Що рекомендують стандарти ISO в управлінні технічним персоналом та як цього досягти? Частина 3
Формування атмосфери співпраці та взаємодії в організації не ви­ключає можливості конфліктів. Без конфліктів, без протиріч, які є джерелом розвитку, не може бути просування вперед. Як розпізнати категорію конфлікту й вибрати стра­тегію управління, що дозволяє не тільки вирішити конфлікт, але й принести користь організації – далі у статті

У НОРМАТИВНО-ПРАВОВОМУ ПОЛІ. АКТУАЛЬНО

Микола Федоренко
Інструктаж з питань дій у надзвичайних ситуаціях: відтепер щороку
Відтепер працівники підприємств повинні щороку проходити інструктаж з пи­тань дій у надзвичайних ситуаціях. Хто і в якій формі має про­водити такий інструктаж, якими є обов'язкові вимоги до його організації та проведення; хто, в якій формі та перед ким має звітувати за проведення інструктажу?

ОБМІН ДОСВІДОМ. ПЕРЕВІРКИ ТА ЗВІТНІСТЬ

Юрій Хоміч
Ефективна інвентаризація на підприємстві: алгоритм організації та проведення
В яких випадках інвентаризація є обов’язковою? Як правильно сформувати інвентаризаційну комісію? Яка документація супроводжує інвентаризацію?

ІНЖЕНЕРНІ СИСТЕМИ ТА МЕРЕЖІ. ОХОРОННІ СЛУЖБИ

Олег Цінцеус
Тепловізори на охороні підприємства: технічні особливості та нюанси використання
Якими є переваги тепловізорів у порівнянні зі звичайними відеокамерами? За якими технічни­ми параметрами можна вибрати тепловізійні камери? Як створити ефективну систему охорони підприємства з використан­ням тепловізорів?

ЕКОЛОГІЯ ПІДПРИЄМСТВА. ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ

Ганна Амбросова
Як позбутися відходів: утилізація чи продаж?
Чи потрібні підпри­ємству дозвільні документи на будь-які роботи з відходами? Які відходи можна продати? Яку відповідаль­ність несе підпри­ємство за непра­вильне поводження з відходами?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. ВЛАШТУВАННЯ ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ

Василь Афанасьєв
Ремонт систем газопостачання: організація проведення, технічна документація, отримання дозволів
Організація газової служби на підприємстві. Обов’язкові вимоги до ремонту систем газопоста­чання. Дозволи та технічна документація

ЕКСПЕРТНИЙ КОМЕНТАР. АКТУАЛЬНО

Запитання — відповідь

1. Які документи має оформити підприємство для того, щоб розпочати експлуатацію двох нових електронавантажувачів?

2. Чи є наразі законодавчий акт, який регулює щозмінні передрей­сові та післярейсові огляди водіїв навантажувачів та машиністів крану?

3. Яким нормативним документом треба керуватися для організації робіт з очищення снігу і льоду з дахів (покрівель)? Які дозвільні документи необхідно для виконання робіт на висоті 1,3 м, 5 м та понад 5 м?

4. Які особливості експлуатації та основні вимоги до роботи з паяльними лампами?

5. Чи потрібно мати дозвіл на експлуатацію устаткування підвищеної небез­пеки підприємству (орендарю), яке бере в оренду це обладнання? Якими НПАОП врегульовано це питання?

6. Яка відповідальність за проведення робіт з пестицидами та агрохімікатами, якщо особи, які організовують та контролюють проведення робіт з отрутохімікатами та пестицидами (головний агроном та начальник відділення) пенсійного віку (старше 60 років)?

7. На підприємстві для роботи зварювальників використовуються кисень, ацетилен, пропан і вуглекислота в балонах.

  • Які документи потрібні на їх використання та перевезення?
  • Чи можна водію перевозити балони на легковому автомобілі з тентованим причепом, у якому встановлено дерев'яне пристосування для балонів, та який забезпечено засобами пожежогасіння?
  • Чи потрібно водію свідоцтво ДОПНВ?

8. Надайте роз’яснення поняття «Роботи роз’їзного характеру». Якими нормативно-правовими актами регулюються такі роботи та як підпри­ємству виплатити грошову компенсацію вартості молока за дні фактичного виконання робіт?

9. Чи необхідно проводити пусконалагоджуваль­ні роботи котлів, які працюють на природному газі, з урахуванням чинного природоохоронного законодавства?

10. Чи має право Фонд соціального страхування проводити планову перевірку підприємства (посилаються на свій графік перевірок, який ніде не було опри­люднено) з питань охорони праці з огляду на мораторій?