Журнал головного інженера № 11, 2018

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

У НОРМАТИВНО-ПРАВОВОМУ ПОЛІ. ДАЙДЖЕСТ

Святослав Бартош

Законодавчі зміни: аналізуємо та враховуємо в роботі технічних служб
Правила перевезення небезпечних вантажів усередині України приведено у відповідність з європейськими нормами. Запропоновано замінити перевірки ДСНС на договори страхування для окремих категорій підприємств. Техогляд знову може стати обов’язковим

ІННОВАЦІЇ ТА ПАТЕНТУВАННЯ. АКТУАЛЬНО


Юрій Трачук, Дмитро Захарець
Новий проект закону у сфері захисту прав промислової власності: боротьба з патентним тролінгом
Що таке патентний тролінг і яких заходів планують вживати для боротьби з ним? Які нові вимоги з’являться при реєстрації корисних моделей та промислових зразків? Якими будуть нові терміни дії зареєстрованих промислових зразків?

ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ І НАГЛЯД. АКТУАЛЬНО

Марина Бурдейна
Хто, як, чому: чого очікувати підприємствам від органів держнагляду у 2019 році?
Інспекційні органи мають фокусуватися на прозорості оцінки та запобіганні ризикам, а підприємство — знати, коли та чому до нього завітає інспектор

ПРОМИСЛОВА СТАНДАРТИЗАЦІЯ. АКТУАЛЬНО

Андрій Гуменюк
Міжнародні промислові стандарти: огляд останніх нововведень
Про метод іонного азотування для поліпшення якостей металів та безпечне використання токсичного газу арсину

ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ. ПЛАНУВАННЯ, НАВЧАННЯ, РОЗВИТОК

Олександр Лисенко, Михайло Маліков
Що рекомендують стандарти ISO в управлінні технічним персоналом та як цього досягти? Частина 2
Про формування кадрового резерву та внутрішньоорганізаційну кар’єру; методи оцінки персоналу, мотивацію персоналу та стимулювання праці. Структура мотиваторів для різних категорій спеціалістів. 13 основних компонентів системи комплексної мотивації праці. Перелік стимулюючих систем в організації

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. ВЛАШТУВАННЯ ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ

Микола Федоренко
Експлуатація ліфтів: вимоги до обслуговуючого персоналу та організація безпечності. Частина 2
Ліфти повинні регулярно перевірятись і, за необхідності, випробовуватись уповноваженими на це особами. Перелік предметів спеціального одягу, якими має бути забезпечений ліфтер. Вимоги до освітлення ліфтів та ліфтових холів. Технічне обслуговування та ремонт, технічний огляд і експертне обстеження ліфтів. Зразки форм оперативних журналів, пов’язаних з утриманням ліфтів

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. ВЛАШТУВАННЯ ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ

Василь Афанасьєв
Організація системи водопостачання на підприємстві: структура, функції, технічне обслуговування
В чому особливості структури систем водопостачання для підприємства? За якими схемами створюються системи водопостачання? На що потрібно звертати увагу при обслуговуванні систем водопостачання?

ІНЖЕНЕРНІ СИСТЕМИ ТА МЕРЕЖІ. ОХОРОННІ СЛУЖБИ

Сергій Кравчук
Пультові системи охорони: різновиди та можливості
Алгоритм роботи пультової системи охорони. Порівняння бездротових і дротових систем оповіщення. Критерії вибору охоронної компанії для підприємства

ЕКСПЛУАТАЦІЯ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД. ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Олександр Волошаненко
Проектування шляхів евакуації із будівель та споруд: вимоги пожежної безпеки. Частина 2
Які законодавчі вимоги до проектування сходів, сходових кліток і майданчиків? Яке обладнання не можна встановлювати у сходах та сходових клітках? Які вимоги пожежної безпеки при проведенні масових заходів?

ОБМІН ДОСВІДОМ. ЕКСПЕРТНИЙ КОМЕНТАР

Запитання – відповідь

1) Чи є травмонебезпечною імпортна пакувальна машина, у якої захисні щитки мають електричні вимикачі для зупинки машини при їх відкриванні? Чи треба на неї отримувати дозвіл Держпраці чи Декларацію?

2) На підставі яких НПАОП повинно реалізовуватись зобов’язання адміністрації підприємства забезпечити питний режим?

3) Чи має роботодавець забезпечувати працівників гарячих цехів солоною газованою водою?

4) На підприємстві працюють стропальники з правом управління в/п кранами, якими керують з підлоги (з підвісного пульта). Стропальники пройшли навчання в навчальному центрі й мають відповідні посвідчення. Чи потрібно тепер проходити перепідготовку за професією машиніста крана згідно з вимогами Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання № 244/31696 від 27.02.2018?

5) Чи потрібно проводити медичні огляди працівників, які у своїй роботі користуються комп’ютерами та іншою офісною технікою?


6) Чи потрібно роботодавцю організовувати навчання працівників, які працюють водієм навантажувача або виконують роботу водія навантажувача у спеціальних організаціях (навчальних закладах) для отримання посвідчення з цієї професії?

7) Які чинні вимоги до працівників, що допускаються до виконання робіт з професії "водій навантажувача"?

8) Чи належать трактори, комбайни, обприскувачі, навантажувачі, сільськогосподарські агрегати до транспортних засобів так само, як автомобілі, чи ні? Якщо ні, то якими нормативними документами керуватися під час їх використання? Чи потрібно трактористам, комбайнерам проводити інструктаж з безпеки руху?