Журнал головного енергетика № 10, 2018

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

ЗАКОНОДАВСТВО. МОНІТОРИНГ ЗМІН

Актуально про законодавчі зміни та нововведення в енергетиці
Дізнайтеся про зміни у порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищенної небезпеки; про новий проект порядку прийняття на облік лічильників тепла та води для комерційних споживачів; про спрощення процедури отримання дозволів на будівництво об’єктів відновлюваної енергетики; про нові стандарти щодо енергоменеджменту, безпечності спецодягу із зовнішнім вогнестійким шаром та виготовлення труб для об’єктів енерго- й теплосистем

У НОРМАТИВНО-ПРАВОВОМУ ПОЛІ. ЕНЕРГОНАГЛЯД

Сергій Волков
Держенергонагляд на порозі: повноваження контролюючих органів, права споживачів, рекомендації від експерта. Частина 1
Які повноваження контролюючих органів у сфері енерго- та теплопостачання? За яких умов контролюючі органи не мають права провадити свою діяльність? Коли відбувається призупинення/відновлення діяльності підприємства після перевірок Держенергонагляду?

ОРГАНІЗАЦІЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ. ДОКУМЕНТАЦІЯ

Василь Коробко
Стандартне і нестандартне підключення електроустановок до системи розподілу: законодавче регулювання, договірна документація та плата за перевищений максимум спожитої електроенергії
Як правильно оформити підключення? Чого очікувати у процесі планових і позапланових перевірок та які штрафи за порушення ліцензійних умов із передачі електроенергії? Як регулюється плата за перевищення максимуму спожитої електроенергії?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. РОБОТА ЕНЕРГЕТИЧНИХ СЛУЖБ

Василь Афанасьєв
Оперативне аварійне обслуговування котелень, причини виникнення аварійних ситуацій
Які вимоги до обслуговуючого персоналу котелень під час нормального робочого режиму? Коли виникають аварійні ситуації та які їх наслідки? Які експлуатаційні заходи та дії персоналу щодо усунення аварійних ситуацій? Які планові ремонтні роботи слід здійснювати задля усунення аварійних наслідків?

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА

Георгій Гелетуха
Централізоване теплопостачання в Україні: усунення негативних тенденцій та міжнародний досвід розвитку галузі
У чому полягають негативні тенденції у вітчизняній системі ЦТ? Які технічні та організаційні заходи допоможуть системі ЦТ стати конкурентоспроможною? Як використання альтернативних видів енерго- і теплопостачання підвищить ефективність системи ЦТ?

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. АЛЬТЕРНАТИВНІ ВИДИ ПАЛИВА

Юрій Епштейн
Біогазовий комплекс для цукрового заводу: як використання вторинної сировини приноситиме прибуток
У чому перспективність цукрової галузі для енергоринку? У чому полягають економчні причини щодо викотристання цукрового жому і меляси в якості альтернативного виду полива?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. УСТАТКУВАННЯ

Сергій Волков
Обладнання підвищенної небезпеки: утримання та обслуговування посудин, що працюють під тиском. Частина 2
Яка експлуатаційна документація і маркування супроводжують утримання та обслугову­вання посудин, що працюють під тиском? Які вимоги до водно-хімічного постачання для посудин? Які експлуатаційні права та обов’язки власника і обслуговуючого персоналу посудин? Як організувати поточні ремонтні роботи посудин?

ПЛАТФОРМА ОБМІНУ ДОСВІДОМ. ВІДПОВІДІ ЕКСПЕРТІВ

Запитуєте – відповідаємо

Як правильно поводитись з непотрібними вікнами? Видалити як буді­вельні відходи, розібрати і окремо утилізувати (видалити) як дерево та скло, чи існує інший варіант?

Хто повинен ставити підпис у «Журналі реєстрації нарядів-допусків на виконання газонебезпечних робіт» при поверненні наряду?

Які типи електроустановок підприємства підлягають атестації (світильник і розетка це теж електроустановка)?

Хто має проводити гідростатичне випробування обладнання, що працює під тиском (котлів парових та водогрійних) в розрізі нових Правил охоро­ни праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском?

Чи можно приймати на роботу в котельні інвалідів? Якщо так, то якої групи, чи якісь додаткові вимоги?

На підприємстві є 5 топочних, у яких розташовано газові котли потужністю 50 кВт, (100 кВт+96 кВт), 96 кВт, 32 кВт і 50 кВт. Чи потрібно отримувати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціо­нарними джерелами і платити екологічний податок за викиди?