Журнал головного енергетика № 7, 2018

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

МОНІТОРИНГ ЕНЕРГОНОВИН. АКТУАЛЬНО

Актуально про законодавчі зміни та нововведення в енергетиці

Як визначити розмір загальнодержавної квоти? Що планують змінити в класі наслідків вітряних млинів? Які суб’єкти господарювання є учасниками розрахунків бюджетних коштів? Які новації очікують виробників фотоелектричних модулів?

ЗАКОНОДАВСТВО. АНАЛІЗ ЗМІН

Анастасія Федосенко
Як політика децентралізації вплинула на діяльність Нацкомісії з енергетики та комунальних послуг: чого очікувати підприємствам у найближчі роки?
За яких умов відбувається передання повноважень щодо регулювання системи комунальних послуг місцевим органом влади? У чому полягає механізм формування тарифів?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ

Ганна Амбросова
Як поліпшити ефективність технічної експлуатації енергетичного обладнання? Частина 1
У чому полягають основні завдання енергетичного господарства, шляхи його вдосконалення та підвищення ефективності його роботи? Що необхідно для організації ефективної експлуатації енергетичного обладнання? Які існують задачі оптимізації технічної експлуатації енергетичного обладнання та чим вони характеризуються? Які принципи оцінки надійності енергетичного обладнання? Чим керуються при отриманні точного розв’язку задачі прогнозування?

ДОКУМЕНТАЦІЯ. ОРГАНІЗАЦІЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

Микола Рибій
Перелік регламентних робіт, що виконуються при оперативному обслуговуванні електроустановок та їх періодичність. Частина 5
У чому полягають основні принципи огляду стану головних та блокуючих контактів магнітних пускачів? За допомогою чого можна видаляти пил та бруд з автоматичних вимикачів? Яким матеріалом краще очищати поверхню рубильників та ізоляційну панель?

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ. ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Сергій Волков
Реактивна електроенергія: шляхи зменшення шкідливої складової електроенергії. Частина 1
Від чого залежать реактивні навантаження? У чому полягають особливості розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії? На чому базуються принципи компенсації реактивної потужності? Що є характерним для індивідуальної компенсації реактивної потужності?

ПОЛІТИКА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ. ЕНЕРГОАУДИТ

Олена Мацак
7 перевірених кроків до успішного контролю обліку електричної енергії на підприємстві
Які вимоги нормативних документів необхідно враховувати під час встановлення засобів обліку? З чого складається програмування електронних багатофункціональних засобів обліку? Хто та як виконує повірку і заміну розрахункових засобів обліку? Як відбувається опломбування, контрольний огляд та технічна перевірка засобів обліку? Як оформлюється зменшення середнього навантаження вимірювальних трансформаторів струму?

ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ. УСТАТКУВАННЯ

Валентин Безрукий
LED-освітлення: технічні характеристики, маркування, економічність
Які технічні характеристики слід враховувати при виборі світлодіодних ламп? Як уникнути стомлення зору та причин виробничого травматизму ? Де рекомендовано встановлювати КЛЛ і LED лампи? Чи варто використовувати енергозберігаючі та світлодіодні лампи в регуляторах світла і таймерах?

ПЛАТФОРМА ОБМІНУ ДОСВІДОМ. АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю

Микола Свирин
«Жоден сучасний підприємець не вкладе і копійки у вдосконалення енергетичного обладнання, якщо завтра не отримає подвійний прибуток»
Інтерв’ю з головним енергетиком ТОВ «ФІКО» Миколою Свириним: що необхідно враховувати енергетику при визначенні кількості теплоти, потрібної для підтримки встановлених температурних режимів?

ПЛАТФОРМА ОБМІНУ ДОСВІДОМ. ВІДПОВІДІ ЕКСПЕРТІВ

Запитуєте – відповідаємо

На яких підприємствах та згідно з яким нормативним актом ведеться енергетичний паспорт підприємства?

Діюче підприємство розглядає варіант встановлення двох твердопалив­их котлів (5,5+5,5 мегават). Чи потрібно буде проводити ОВД?

З якою періодичністю проводиться планова перевірка Державної інспекції з енергозбереження?

За яких умов певний вид палива можна вважати альтерантивним?

Які особливості проведення державної експертизи з енергозбереження?

За якими розрахунками визначати різні типи втрат на підприємстві, щоб отримати точні параметри?

Чи потрібно підприємству відмовлятися від тризонного тарифу і переходити до нерегульованого постачальника, купуючи по звичайній ціні?