Журнал головного енергетика № 5, 2018

Щоб замовити цей номер журналу, телефонуйте у відділ передплати:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

ЕНЕРГОНОВИНИ. ЗАКОНОДАВСТВО ТА ПОДІЇ

Законодавчі зміни, нововведення та важливі події в енергетиці

Новий перелік посад працівників, які забезпечують виробництво в електроенергетиці та зобов’язані проходити атестацію. Нові ліцензійні умови розподілу електроенергії. Проект щодо інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлюваної енергетики. Про введення в експлуатацію першої черги найбільшої в Україні сонячної електростанції

ОБМІН ДОСВІДОМ. РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ТЕПЛА

Тетяна Шушпанова, Георгій Абакумов
Рівномірне постачання тепла в будівлю: як спосіб зниження її тепловтрат
Як за допомогою рівномірного постачання тепла по всій будівлі можна зекономити на платі за комунальні послуги та продовжити термін експлуатації будівлі. Про один зі способів зниження тепловтрат будівлі розповідають представники ТОВ Науково-виробничого підприємства «Промтехніка» – директор Георгій Абакумов та засновник Тетяна Шушпанова

РОБОТА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СЛУЖБИ. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ

Микола Рибій
Система оперативного обслуговування електроустановок: практична інструкція для роботи головного енергетика
Які категорії робіт можна виокремити щодо заходів безпеки та їх організації? Як оформити Перелік робіт, що виконуються в порядку поточної експлуатації, за розпорядженнями та нарядом-допуском? Які роботи зазначаються в розпорядженні та наряді-допуску та як складаються такі документи? Які вимоги встановлено до працівника, що видає наряд-допуск та процесу його видачі? Як убезпечити виконавців робіт під час виконання перемикань в електроустановках?

РОБОТА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СЛУЖБИ. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ

Олена Мацак
Проводимо розслідування та облік порушень (аварій, відмов) в роботі енергообладнання
Яке обладнання та споруди належить до переліку ушкодження якого вважається аварією чи відмовою в роботі? Які види аварій та відмов у роботі належать до технологічних порушень? Як здійснюється повідомлення про технологічне порушення? Як організовується та проводиться розслідування технологічних порушень? Яка документація повинна вестися на підприємстві для обліку технологічних порушень?

ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ. ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

Сергій Волков
Підвищуємо надійність постачання електричної енергії для безперебійної роботи підприємства
За якими категоріями надійності розрізняються електроприймачі? Які встановлено вимоги до системи електропостачання підприємства? Який оптимальний рівень напруги живильної та розподільчої мережі встановлено для конкретного підприємства? Які існують основні й найбільш надійні джерела живлення підприємств електроенергією?

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ. ЕНЕРГОАУДИТ

Василь Коробко
Контролюємо комплексне енергообстеження інженерних систем будівель(продовження теми енергоаудиту)
Які інженерні системи можуть заноситися до переліку систем, що можуть підлягати обстеженню? Які вимоги встановлено до інженерно-технічних працівників, що проводять обстеження?  Із чого складається енергообстеження конструкції будівлі, систем електропостачання, опалення та гарячого водопостачання, внутрішнього холодного водопроводу, охолодження будівлі, вентиляції та кондиціонування, освітлення?

ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА. СОНЯЧНА ЕНЕРГІЯ

Станіслав Ігнатьєв
Використовуємо сонячну енергетику: практика розрахунку періоду окупності
Які обмеження мають великі сонячні проекти для реалізації підприємствами в своїх цілях? Які переваги дахових сонячних енергосистем для інвестування в них можна виокремити до початку їх використання? Як розрахувати окупність мережевої сонячної електростанції?