Журнал головного інженера № 4, 2019

Чтобы заказать этот номер журнала звоните в отдел подписки:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

ЗМІСТ НОМЕРА:

У ПРАВОВОМУ ПОЛІ. ДАЙДЖЕСТ

Святослав Бартош
Що нового в законодавстві: зміни та практичні коментарі
Внесено зміни у ряд ДБН. Визначено порядок формування розмірів плати за проведення перевірки якості та безпечності харчової продукції. Оновлено критерії визначення країни походження товару

СТАНДАРТИЗАЦІЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЯ. ДАЙДЖЕСТ

Андрій Гуменюк
Міжнародні промислові стандарти: огляд останніх нововведень
Нові та оновлені стандарти на медичні прилади. Стандарти на підтримку використання паливних елементів. Стандартизація вимог до безпеки металодетекторів

ДЕРЖАВНИЙ НАГЛЯД. ПЕРЕВІРКИ

Олександр Волошаненко
Пожежна безпека по-новому: чого очікувати від перевірок ДСНС у 2019 році. Частина 1
Як змінився порядок визначення критеріїв і ступеня ризику у сфері техногенної та пожежної безпеки? З якою періодичністю ДСНС має право проводити планові перевірки у поточному році? Якими можуть бути підстави для позапланової перевірки?

ДЕРЖАВНИЙ НАГЛЯД. ПЕРЕВІРКИ

Дарін Ассіде
Топ порушень підприємств у будівельній сфері: судова практика
Чи може неприбуття власника на об’єкт, що перевіряється, вважатися недопущенням інспектора до перевірки? Чому важливо правильно визначити категорію складності будівництва? Відсутність дозволу на будівництво

ОХОРОНА ПРАЦІ. ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Юрій Грицай
Актуальні вимоги до засобів індивідуального захисту: що нового?
Чим відрізняються нові Мінімальні вимоги від попереднього Положення? Що включає в себе оцінка відповідності ЗІЗ? Які вимоги до прийняття, експлуатації та повернення ЗІЗ?

У ПРАВОВОМУ ПОЛІ. ДЕРЖАВНИЙ НАГЛЯД

Андрій Гевко
Позов про зупинення роботи підприємства: на що звертають увагу суди?
Чи може суд задовольнити позов про зупинення роботи підприємства тільки на підставі акта перевірки? Які докази має пред’явити контролюючий орган, щоб довести, що підприємство необхідно зупинити? Якою має бути позиція підприємства в разі позову контролюючого органу про зупинення роботи підприємства?

ОХОРОНА ПРАЦІ. ВИРОБНИЧІ ПРИМІЩЕННЯ

Василь Максимчук
Створюємо сприятливий мікроклімат виробничих приміщень(на прикладі кондитерського виробництва). Частина 1
Як визначити оптимальні параметри мікроклімату для вашого виробництва? Як усунути шкідливі виробничі фактори, що негативно впливають на мікроклімат? Які переваги має системний підхід до влаштування мікроклімату виробничих приміщень?

ОБМІН ДОСВІДОМ. МОДЕРНІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА

Сергій Маклаков
Процес заради процесу: помилки у використанні інструментів системи Кайдзен
Ярлики як інструмент відстежування проблем з обладнанням. «Урок на одному аркуші» — формальність чи важливий робочий документ? Чи варто навчати працівників автономному обслуговуванню обладнання?

АВТОПАРК ПІДПРИЄМСТВА. СИСТЕМА БЕЗПЕКИ

Сергій Кравчук
Безпечний автопарк підприємства: що може зробити головний інженер?
Чи варто уніфіковувати автопарк підприємства? Які сучасні технічні засоби дозволяють гарантувати безпеку вантажу при перевезеннях? На що варто звернути увагу при техогляді автотранспортного засобу?

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ. ОБЛАДНАННЯ ТА УСТАТКУВАННЯ

Василь Афанасьєв
Промислові морозильні та холодильні системи: особливості експлуатації та ремонту
Технічні особливості морозильних і холодильних систем. Виявлення основних несправностей, які можуть виникати в роботі холодильних систем. Порядок проведення експлуатації та ремонту обладнання морозильних і холодильних систем

ОБМІН ДОСВІДОМ. ЕКСПЕРТНИЙ КОМЕНТАР

Запитуєте – відповідаємо

Хто з адміністративних інженерно-технічних працівників повинен проходити навчання з питань ДСНС?

На підставі якого документа направляються на навчання з охорони праці керівники відділів: юридичного, бухгалтерії, економічного, техвідділу?

Який документ затверджує наявність на підприємстві обов’язкового переліку робіт, що виконуються за наряд-допуском, та переліку посадових осіб, котрі мають право видавати наряд-допуски?

При проведенні монтажних робіт виконується ряд видів робіт підвищеної небезпеки: роботи на висоті, зварювальні роботи, роботи в замкнутих просторах і т. п. Як у таких випадках видається наряд-допуск? На кожний вид робіт окремо?

Якщо виконано перепланування та добудову в приміщенні під стелею з метою використання його в якості лекційного класу, які необхідно на нього документи і якими нормами це регламентується?

На підприємстві працюють укладальники-пакувальники. Для виконання своїх функціональних обов’язків вони виконують стропальні роботи і керують вантажопідіймальними машинами, які керуються з підлоги. Всі пройшли навчання у навчальному комбінаті й мають посвідчення. Створена комісія. Члени комісії підприємства з перевірки знань з питань охорони праці пройшли навчання «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання» згідно з НПАОП 0.00-1.80-18. Чи потрібно їм проходити також навчання згідно з НПАОП 0.00-1.75-15 «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт»?