Журнал головного енергетика № 4, 2018

Чтобы заказать этот номер журнала звоните в отдел подписки:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

ЗАКОНОДАВСТВО. МОНІТОРИНГ ЕНЕРГОНОВИН

Актуально про законодавчі зміни та нововведення в енергетиці

Чи можливий в Україні розвиток високоефективної когенерації відповідно до європейських норм та біоенергетики з відходів садівництва? Якою буде процедура розрахунку за тепло, вироблене «не з газу»? Де планують побудову вітрової та сонячної електростанцій? Чи відповідає сучасним реаліям чинний закон «Про теплопостачання»?

ОБМІН ДОСВІДОМ. ЗЕЛЕНЕ БУДІВНИЦТВО

«Основою заходів, що допомагають в енергозбереженні та зменшенні негативних наслідків експлуатації об’єктів, має стати зелене будівництво»
Про стандарти зеленого будівництва, процес сертифікації, комісінг і можливості розвитку альтернативної енергетики в Україні – в інтерв’ю зі Станіславом Єлінецьким – керівником проектів науково-технічного центру Казахсько-Британського технічного університету, офіційним представником компанії «EST group» (Казахстан)

РОБОТА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СЛУЖБИ. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ

Микола Рибій
Система оперативного обслуговування електроустановок: практична інструкція для роботи головного енергетика
Чи всі робітники допускаються до оперативного обслуговування електроустановок? Яка нормативно-технічна документація передбачена для забезпечення оперативного обслуговування (управління) й утримання електроустановок? Як правильно вести журнал під час чергування в одну зміну? Які права й обов’язки має відповідальний за оперативну роботу електрогосподарства?

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ. АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА

Віталій Гула
Впроваджуємо раціональне використання та економне витрачання енергії: переваги та недоліки альтернативного палива
Які різновиди альтернативного палива можна виокремити та як вони поділяються відповідно до можливостей отримання? Які переваги та недоліки мають деревні брикети та відходи деревини? Що важливо знати для використання вугілля, торфу, відпрацьованого масла, біодизелю та біоетанолу, як різновиду рідкого палива?

ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ. БЕЗПЕЧНЕ ВИКОНАННЯ РОБІТ

Василь Максимчук
Контролюємо утримання енергообладнання в справному стані: забезпечуємо технічне обслуговування
Коли потрібно проводити технічне обслуговування? Які є види технічного обслуговування і чим вони відрізняються? Хто має керувати процесом технічного обслуговування та виконувати такі роботи? Як відбувається фінансування робіт із технічного обслуговування?

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ. ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТ

Василь Коробко
Упроваджуємо систему енергоменеджменту (ISO 50001:2011) із чого почати й переваги запровадження
Які стандарти з енергетичного аудиту й енергетичного менеджменту набрали чинності та чи відповідають сучасним вимогам ті, що були прийняті у 2005-2008 рр.? Які переваги й недоліки від упровадження стандарту ДСТУ ISO 50001:2014? Який варіант упровадження систем енергетичного менеджменту є одним із найактуальніших? Чи одразу будуть помітні результати упровадження систем енергетичного менеджменту?

ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА. БІОМАСА

Георгій Гелетуха
Раціональна заготівля та переробка сільськогосподарської біомаси: рекомендації та поради з повторного використання
Яка техніка може стати базовою для налагодження заготівлі побічної продукції виробництва? За який проміжок часу має окупитися збирання та заготівля продукції рослинництва? Якими можуть бути витрати на виробництво та реалізацію гранул? Які важливі чинники впливають на переробку та заготівлю сировини? Якими можуть бути схеми процесу виробництва та складування й основна умова заготівельної програми?

ОБМІН ДОСВІДОМ. ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

Яких вимог експлуатації засобів обліку електричної енергії необхідно дотримуватися під час їх уведення й експлуатування
Яким вимогам повинен відповідати засіб обліку електроенергії? Які існують вимоги до наявності пломб на засобах обліку електроенергії? Які переваги отримує споживач за умови встановлення засобів диференційованого (погодинного) обліку електроенергії?