Журнал головного енергетика № 3, 2018

Чтобы заказать этот номер журнала звоните в отдел подписки:
0-800-215-522
(063) 787-2756
(098) 898-1291

ЗАКОНОДАВСТВО. МОНІТОРИНГ ЕНЕРГОНОВИН

Актуально про законодавчі зміни та нововведення в енергетиці

Що передбачає модель запровадження переробки відходів із повним використанням їх енергетичного потенціалу? Що регулює нове положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду? Які можливості надає законопроект про енергетичну ефективність? Що передбачено в проекті тимчасової методики розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу?

ЗАКОНОДАВСТВО. ПЕРЕВІРКИ

Тетяна Мироненко
Які органи можуть проводити перевірки на підприємствах після накладення мораторію
Постановою КМУ від 18.12.2017 р. № 1104 затверджено перелік органів державного нагляду (контролю), на які не буде поширюватися дія мораторій на проведення планових перевірок. Хоч документ датований груднем, оприлюднено його лише тепер. Які ж органи увійшли до цього переліку та будуть проводити перевірки у 2018 році

ОБМІН ДОСВІДОМ. РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЕКТИ

Станіслав Ігнатьєв
Енергія із біомаси: реальні кейси реалізованих проектів
Про деякі реалізовані в Україні (а саме у Харківській області) проекти, що дають змогу генерувати теплову й електричну енергію із біомаси, розповів Станіслав Ігнатьєв — виконавчий директор Інституту сталого розвитку, засновник Харківського енергетичного кластера

ОБМІН ДОСВІДОМ. СОНЯЧНІ СИСТЕМИ

Іван Настатуха
Сонячна енергетика: переваги та недоліки електростанцій – вибираємо оптимальний варіант
Як розвивається сонячна енергетика в Україні, стан упровадження сонячних систем, вибір типу сонячної станції та її максимально вигідне використання

УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЬ. ПРАЦЮЄМО З ПОСТАЧАЛЬНИКАМИ

Олена Мацак
Робота з енергопостачальними організаціями – законодавча політика укладення договору
Які документи необхідні для укладення договору із постачальником електричної енергії? Що має передбачатися в структурі договору? Які договірні зобов’язання диктує законодавство постачальникам і споживачам? Що передбачено умовами розірвання договору для обох сторін?

ВИКОНАННЯ РОБІТ. ГАЗОПОСТАЧАННЯ

Сергій Волков
Газонебезпечні роботи: встановлюємо важливі точки контролю безпечного виконання
Які роботи належать до газонебезпечних? Чи є винятки, коли допускається виконання робіт не під керівництвом фахівця? Яка кількість осіб необхідна для виконання робіт? Як оформлювати наряд-допуск та у яких випадках він не потрібен? Яких вимог безпеки необхідно дотримуватися та які ЗІЗ використовувати?

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ. ЕНЕРГОАУДИТ

Василь Коробко
Обстежуємо будівлю: як визначитися з етапами та проведенням енергетичного аудиту?
Про етапи енергетичного аудиту будівлі. Якими методами аналізу необхідно керуватися під час обробки отриманої в результаті обстеження будівлі інформації? Які можливі заходи з енергозбереження та ймовірну економію паливно-енергетичних ресурсів у результаті аудиту можна застосувати? Як скласти звіт з енергоадиту?

ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА. БІОМАСА

Георгій Гелетуха
Агропромисловий комплекс – економічні аспекти раціонального використання сільськогосподарської біомаси
Про сільськогосподарські відходи як безпосередні джерела біомаси. Які обсяги побічного використання продукції рослинництва та варіанти її ціни встановлено? Як можна проводити тюкування соломи та яка техніка для цього потрібна?

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО. БЕЗПЕКА ПРАЦІВНИКІВ

Микола Рибій
Організовуємо безпечну роботу електротехнічних працівників: актуально про головне
Яким нормативним документом визначається достатня кількість електротехнічних працівників і хто несе відповідальність за їх кількість? Що відображає відповідальний за оперативну роботу електрогосподарства в наказі про проведення робіт кранами поблизу повітряних ліній електропередачі? Чи передбачена доплата електротехнічним працівникам за кваліфікаційну групу з електробезпеки, як, наприклад, водіям автомобілів за наявність 1 і 2 класів?